w

NIETRZEŹWY NA SKUTERZE PRZEWOZIŁ SYNA I SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Pomimo stale prowadzonych licznych działań oraz kampanii informacyjnych, przestrzegających przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Takie zachowanie jest narażaniem siebie i innych uczestników ruchu drogowego na ogromne niebezpieczeństwo. Wczoraj szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego kierujący skuterem, który nietrzeźwy przewoził dziecko.

Wczoraj, w godzinach wieczornych dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Janik z udziałem nietrzeźwego kierującego.
Na miejscu policjanci ustalili, iż 43-latek kierujący skuterem uderzył w prawidłowo zaparkowanego volkswagena. Przeprowadzone badanie sprawcy kolizji wykazało, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 43-latek na skuterze podróżował wspólnie ze swoim 12-letnim synem.
Na szczęście cała sytuacja dla wszystkich uczestników zakończyła się niegroźnymi stłuczeniami.

Teraz za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu ostrowieckiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Opr. RD

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Samochód śmiertelnie potrącił pieszego w Kunowie

Policjanci kontrolują placówki handlowe!