w

Trzy miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami. Przekroczył prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Trzy miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami, to finał jazdy z prędkością o 50 km/h za dużo w obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym 3 mężczyzn, których wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ostrowieckiej drogówki.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Rekordzista wpadł w ręce drogówki w miejscowości Sarnia Zwola, gdzie jechał z prędkością 110 km/h. Dla 47-letniego kierowcy audi, jak również dla pozostałych dwóch kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Przypominamy, że policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymuje prawo jazdy i przesyła je do właściwego organu, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem „odpoczynek” od pojazdu trwa 3 miesiące. Jeśli w tym czasie kierowca będzie prowadził pojazd, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu.

Policjanci przypominają, że dobre warunki na drogach to nie pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Tragedia na drodze. Nie żyje rowerzystka

Budynek R1 miejscem spotkań aktywnych ostrowczan