w

Zatrzymany nietrzeźwy kierujący i dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Poza tym przypadkiem mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że po terenie gminy Waśniów pojazdem marki Renault może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na drodze prowadzącej do miejscowości Janowice napotkali zgłaszającego. Mężczyzna oświadczył, że kiedy podróżował swoim samochodem jego uwagę zwróciła jadąca przed nim całą szerokością jezdni francuska osobówka. Mając podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Kolejno wskazał stróżom prawa drogę, w którą odjechał kierujący renaultem. Po kilku minutach mundurowi napotkali ten pojazd, za kierownicą którego siedział 72-latek. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że 72-letni mieszkaniec gminy Waśniów miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto na jaw wyszło, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilku letni zakaz kierowania pojazdami.

W miniony poniedziałek również dwóch kierujących straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. W miejscowości Wałsnów poruszał się on pojazdem marki Mazda z prędkością 131km/h. Drugi z kierujących mocniej na pedał gazu nacisnął w miejscowości Rudka Bałtowska. Miernik prędkości wskazał, że 28-letni ostrowczanin przekroczył dopuszczalną prędkość o 62km/h.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i trzeźwość za kierownicą.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Łukasz Książek ostrowiecki muzyk i fotograf przegrał walkę z nowotworem

Daniel K. z zarzutem zabójstwa 20-latka! Grozi mu dożywocie!