w

Policja zatrzymała 26-latka, który miał przy sobie substancje zabronione

W środę opatowscy kryminalni zatrzymali 26-latka, który miał przy sobie substancje zabronione. Policjanci szybko dotarli do 28-letniego mieszkańca powiatu, który sprzedał narkotyki. Starszy z mężczyzn odpowie nie tylko za posiadanie, ale również za wprowadzanie zakazanych substancji do obiegu.

W środę na trenie gminy Opatów miejscowi kryminalni zatrzymali do kontroli samochód. 26-latek kierujący fordem był wyraźnie zdenerwowany i nie potrafił logicznie wytłumaczyć celu podróży. Jak się okazało, mężczyzna miał powody do niepokoju. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim dwie torebki z zawartością jasnobrązowego proszku. Jak wykazały wstępne analizy, były to tzw. „kryształki” będące pochodną amfetaminy, w ilości ok 5 gramów. Posiadacz substancji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dalsza sprawna praca opatowskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia źródła narkotyków. 28-letni mieszkaniec powiatu został wezwany do komendy. Nieświadomy powodu wezwania, kilka godzin później stawił się w opatowskiej jednostce. W trakcie czynności prowadzonych z 28-latkiem policjanci dokonali jego przeszukania. Okazało się, że w odzieży mężczyzny kryminalni ujawnili 4 torebki strunowe z jasnym zbrylonym proszkiem. W toku dalszych czynności policjanci przystąpili do przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie natrafili na schowane w słoiku 7 zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością jasnej, częściowo skrystalizowanej substancji. Jak wskazały testy, była to pochodna amfetaminy. Łącznie w domu 28-latka kryminalni zabezpieczyli blisko 50 gramów narkotyków. Mężczyzna również trafił do policyjnego aresztu. Dziś 26-letni kierowca forda usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Natomiast 28-latek, u którego kryminalni ujawnili znaczne ilości narkotyków usłyszał zarzut nie tylko posiadania substancji zabronionych ale również wprowadzania ich do obiegu.

Opr. AF

Podróbki na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i radiowozu