w

Będą kolejne drogi dla lokalnych społeczności. To efekt oszczędności

W ramach oszczędności w programie „Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego”, prezydent Jarosław Górczyński proponuje realizację kilku inwestycji drogowych, o które apelowały lokalne społeczności.

Przypomnijmy, że walcząc z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa prezydent ogłosił 18 przetargów za ponad 50 milionów złotych. Dziś już wiadomo, że zadania uda się zrealizować po kwotach niższych niż planowano, a oszczędności trafią na realizację kolejnych drogowych inwestycji na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pięć nowych zadań drogowych tj.: budowa drogi łączącej ul. Furmańską z ul. Chrzanowskiego, remont  ulic Bolesława Prusa i dr Adama Wardyńskiego oraz ul. Piwnej, a także rozbudowa ul. Dunalka, remont ulicy Ostrowieckiej, a także opracowanie dokumentacji projektowanej dla zadań: „Przebudowa ul. Trzeciaków”, „Przebudowa i rozbudowa ul. Miodowej”, a także „Przebudowa i rozbudowa ul. Północnej” była niższa o 2 559 016,33 zł w stosunku do zabezpieczonych kwot z czego 1 354 225, 10 zł to kwota zaplanowana ze środków gminnych.

– Z tych zaoszczędzonych pieniędzy chcemy się podjąć kolejnych inwestycji drogowych- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Pragnę, aby jeszcze w tym roku udało się zrealizować ulicę Podgórze, ulicę Zieloną, zaplanowaliśmy też remont chodnika przy ulicy Mostowej, a także boczną od ul. Iłżeckiej.

Największym zadaniem wydaje się realizacja kolejnej części ulicy Podgórze, który uwzględnia budowę kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni. Do wykonania planowany jest: kanał deszczowy na długości 588,5mb , nawierzchnia asfaltowa obramowana krawężnikiem na długości 629,4mb. Przewidywany koszt inwestycji to około 600 000,00 zł.

Prezydent uważa, że prace związane z rewitalizacją i termomodernizacją budynku kina „Etiuda” też przyniosą kolejne oszczędności, które trafią na zadania zgłaszane przez mieszkańców.

TADEUSZ CHRZANOWSKI NADAL POSZUKIWANY!!! OSTATNI RAZ WIDZIANY W CHMIELOWIE! UDOSTĘPNIJ!

Podróbki na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.