w

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się, przed wymiarem sprawiedliwościowi.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz z zespołu poszukiwań ostrowieckiej komendy zatrzymali wczoraj trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwościowi. Do wszystkich zatrzymań doszło na terenie naszego powiatu. Jeden z poszukiwanych ukrywał się już od stycznia, a teraz spędzi w areszcie najbliższe 165 dni.

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób, zapukali do jednego z domów na terenie miasta. Celem wizyty było sprawdzenie, czy przebywa tam 48-letni mężczyzna, poszukiwany nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze blisko pół roku. Na miejscu okazało się, że informacja i wcześniej poczynione ustalenia potwierdziły się. Funkcjonariusze wykorzystując zaskoczenie mężczyzny, dokonali jego zatrzymania. 48-latek poszukiwany był do odbycia kary 165 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa znęcania i niealimentacji.

Kolejni dwaj poszukiwani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ostrowieckiej komendy. Pierwszy z nich, 42-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdyż nie stawiał się na wezwania do czynności procesowych. Natomiast drugi z mężczyzn, 49-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, ukrywał się w naszym mieście przed Prokuraturą Rejonową w Krakowie.

Opr. BG

Policyjny Black Hawk bierze udział w poszukiwaniach zaginionego Tadeusza Chrzanowskiego.

Czego brakuje w Ostrowcu? [SONDA] [VIDEO]