w

Ruszył III sezon „Rawki Od Nowa”.

Od dziś ruszył III sezon „Rawki Od Nowa” i choć pogoda nas jeszcze nie rozpieszcza, to amatorów kąpieli na otwartych basenach na pewno nie zabraknie…

https://www.facebook.com/OSTROWCZANIE.OFICJALNIE/videos/1937425889723689/?t=0

Pochmurne niebo i nadchodząca burza nie wystraszyły pierwszych chętnych, którzy przybyli  na tegoroczne otwarcie sezonu na Odkrytych basenach na „Rawszczyźnie”. Prezydent miasta Jarosław Górczyński osobiście powitał ostrowczan przybyłych na ostrowiecki kompleks.

– Już wkrótce rozpocznie się lato i czas wakacji, które przyjdzie nam przeżyć w trudnym czasie pandemii. Mimo to cieszę się, że możemy po raz trzeci już zaprosić wszystkich do korzystania z atrakcji kompleksu odkrytych basenów na „Rawszczyźnie. Rawka Od Nowa to nasza piękna wizytówka, którą docenili już mieszkańcy Ostrowca i Regionu oraz niezależne gremia przyznając tytuł Modernizacja 2018 roku. Jako miasto dołożyliśmy wszelkich starań by zapewnić wszelkie możliwe wymogi bezpieczeństwa. Teraz czekamy tylko na piękną, słoneczną pogodę oraz na amatorów wypoczynku nad wodą. Korzystających prosimy o zachowanie zasad higieny. Życzę udanego, bezpiecznego wypoczynku oraz niezapomnianych, pięknych wspomnień – mówi prezydent miasta Jarosław Górczynski.

W tym sezonie, w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, godziny otwarcia „Rawki Od Nowa” uległy zmianie. Wejście zostało podzielone na dwie tury: pierwsza 10.00 – 14.30, druga 15.30 – 20.00. Godzinna przerwa od 14.30 do 15.30 przeznaczona jest na dezynfekcję i sprzątanie obiektu. Maksymalna ilość klientów podczas jednej tury to 1000 osób, a zakup biletów możliwy jest wyłącznie w kasach basenów zewnętrznych, z zachowaniem dystansu społecznego.

Ceny biletów podstawowych pozostały bez zmian czyli bilet normalny kosztuje 12,00 zł, a bilet ulgowy 10,00 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronach MOSiR Ostrowiec.

Organizatorzy zadbali o środki bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi przepisami i zaleceniami dot. postępowania w trakcie pandemii COVID – 19. Wprowadzono odstępy,  dystans społeczny przed obiektem  (kolejki do kas) i na jego terenie. Zaleca się częstą dezynfekcję rąk, bez obowiązku noszenia maseczek na terenie zewnętrznych basenów. Pływanie w basenach jest całkowicie bezpieczne. Należy natomiast stosować się do przepisów i poleceń ratowników na obiekcie podczas korzystania z kąpieli, a szczególną ostrożność należy zachować w szatniach i toaletach.

Policjanci zabezpieczyli blisko 27 gramów marihuany i ponad 2 gramy amfetaminy u Ostrowczanina

Policjant po służbie zatrzymał pijanego 29-latka, który prowadził samochód!