w

Otwarcie „Rawki Od Nowa” już od 17 czerwca!

Już za za kilka dni nastąpi uroczyste otwarcie III sezonu na odkrytych basenach. Ostrowiecka „Rawka od Nowa” zostanie otwarta w środę 17 czerwca. Na ten dzień przygotowano szereg atrakcji.

Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami. Dla tych, którzy marzą o beztroskim leniuchowaniu w promieniach słońca, jak również zażywaniu kąpieli wodnych mamy dobrą wiadomość już od 17 czerwca rusza III sezon „Rawki Od Nowa”.

Kompleks otwarty będzie od godz. 10:00 aczkolwiek ze z względów sanitarnych wejście odbędzie się w dwóch turach: od godz. 10:00 do 14:30, od 15:30 do 20:00. Ceny biletów nie ulegają zmianie 10 zł ulgowy, 12 zł normalny. Jak zapewnia Mariusz Rokita Wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji samo korzystanie z basenów nie jest groźne. Chlor jest na tyle skuteczny, że wirus na pewno się mu podda.

Na obiekcie zostanie zainstalowanych 20 urządzeń do dezynfekcji, pojawią się tablice informacyjne, jak bezpiecznie korzystać z obiektu, przed kasą wymalowane zostaną linie dla kupujących bilety.

– W tym roku, wyjątkowym ze względu na epidemię koronawirusa przyspieszamy
i proponujemy otwarcie „Rawki” już w przyszłym tygodniu. Rozpoczynamy okres próbny i już od środy, 17 czerwca będzie można korzystać z otwartych basenów. Chcemy zobaczyć, jak się to sprawdzi, jaka będzie frekwencja
– powiedział Prezydent Miasta.

Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo przypominamy, że podczas przebywania na naszych basenach obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego – ten wynosi minimum 2 metry, a także o przestrzeganiu powszechnie obowiązujących zasad higieny i o częstym dezynfekowaniu rąk.

Odkryte baseny Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim zostały wyróżnione nagrodą branżową Modernizacja Roku 2018 w kategorii sport i rekreacja w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Nie żyje pielęgniarka z Ostrowca. Była zakażona koronawirusem!

Chciał odebrać sobie życie w lesie! Ostrowieccy policjanci uratowali 47-latka!