w

Powstanie kino w największej sali Ostrowieckiego Browaru Kultury na 160 miejsc! 450 tys. zł na adaptację sali!

Wczoraj 3 czerwca na nadzwyczajnej sesji Radni Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zdecydowali na wniosek prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego o decyzji przesunięcia 450 tys. złotych w budżecie gminy na dostosowanie największej sali w Ostrowieckim Browarze Kultury na sale kinową!

Jedyne kino w Ostrowcu Świętokrzyskim, w 2019 roku zgromadziło 80.614 widzów na 1575 seansach. W zestawieniu portalu „Box Office’owy Zawrót Głowy” znalazło się na 15 miejscu w Polsce, wśród kin jedno i dwu-salowych, które są jedynymi kinami w danym mieście. Nie ma więc wątpliwości, że kino w Ostrowcu musi funkcjonować.

– Z myślą o fanach projekcji filmowych, chcemy zainwestować w to miejsce i stworzyć jak najlepsze warunki. Stąd mój wniosek o przesunięciu 450 tysięcy złotych w budżecie gminy na ten cel- twierdzi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– W zależności od reakcji kinomanów i ilości sprzedanych biletów uzależniam, czy kino w Browarze Kultury będzie tymczasowe, czy zostanie rozbudowane- dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

Mieszkańcy Piasków Brzóstowskich pojadą nowym asfaltem!

Włamywacze z Ostrowca wkradali się do skrzynek telekomunikacyjnych! Zostali zatrzymani!