w

PODRÓŻOWAŁ MAJĄC 2,5 PROMILA ALKOHOLU W ORGANIZMIE! ZŁAPANY DZIĘKI OPERATOROWI MONITORINGU!

Dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu, ostrowieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Waśniów, który podróżował osobowym fordem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał orzeczony zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Dzisiaj przed godziną 02.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika obsługującego miejski monitoring. Z jego relacji wynikało, że na terenie miasta porusza się pojazd marki Ford, którego kierujący kilka minut wcześniej spożywał alkohol. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z ostrowieckiej tzw. patrolówki natychmiast rozpoczęli poszukiwania nieodpowiedzialnego kierowcy. Po chwili na jednym z osiedli mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej opisywany pojazd. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po chwili na jaw wyszło, że nie stosował się on do orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz 25-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Poszukujemy 54- letniej Małgorzaty Ogórek

Ostrowiecki Browar Kultury powalczy o tytuł „Modernizacja Roku 2019”. Jego logotyp ważnym elementem promocji miasta.