w

128 kierujących nie stosowało się dopuszczalnej prędkości!

W miniony piątek i niedzielę policjanci ostrowieckiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na „celowniku” mundurowych byli kierowcy zbyt mocno naciskający pedał gazu. Stróże prawa ujawnili łącznie 128 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości.

W miniony piątek i niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na drogach powiatu ostrowieckiego prowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkosci”. Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Podczas prowadzonej akcji, mundurowi skontrolowali łącznie 156 pojazdów i ujawnili 128 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości. Ponadto zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Nieodpowiedzialnymi kierowcami okazali się dwaj mieszkańcy województwa podkarpackiego. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj w południe w miejscowości Podszkodzie. Poruszał się on w obszarze zabudowanym osobowym volkswagenem z prędkością 105 km/h. Drugi z kierujących mocniej na pedał gazu nacisnął w miejscowości Lubienia. 22-letni kierowca renówki, poruszał się z prędkością 103 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

NIETRZEŹWY SPRAWCA Z KOLIZJI NA UL. POLNEJ ZATRZYMANY

Poszukujemy 54- letniej Małgorzaty Ogórek