w

PRZEKRACZANIE PRĘDKOŚCI NIE POPŁACA. PĘDZIŁ Z PRĘDKOŚCIĄ 147 KM/H

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. W ciągu minionego weekendu policjanci z opatowskiej drogówki zatrzymali czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tego typu przypadkach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawa jazdy kierującym na okres 3 miesięcy.

Pomimo dość dużej dolegliwości, jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez 3 miesiące, znajdują się kierujący, którzy ryzykują i lekceważą przepisy. Tylko w ciągu minionego weekendu opatowscy policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W miniony piątek tuż po godzinie 19.00 w miejscowości Kurów na krajowej dziewiątce został zatrzymany do kontroli 32-letni kierujący peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. W niedzielę po godzinie 8.00 również w Kurowie 31-latek jadąc dostawczym fiatem w obszarze zabudowanym rozpędził się o 66 km/h szybciej niż było to dozwolone. Kilka godzin później w tym samym miejscu 46 -latek przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mężczyzna ten prócz mandatu za przekroczenie prędkości został ukarany również za brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Natomiast wieczorem w Przybysławicach na drodze krajowej nr 79 policjanci z opatowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. 26-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 112 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna podobnie jak pozostali kierowcy został ukarany mandatem karnym oraz dziesięcioma punktami karnymi. W tego typu przypadkach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawa jazdy kierującym na okres 3 miesięcy.

Policjanci reagują na przekraczanie prędkości nie tylko w obszarach zbudowanym, o czym przekonał się 29-latek z województwa podkarpackiego. W Gołębiowie tuż przed godziną 19.00 kierujący samochodem marki Audi pędził z prędkością 147km/h. Zachowanie 29 -latka nagrali policjanci pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem. Podróż mężczyzna zakończył z mandatem i 10 punktami karnymi.

Opr.AF

Źródło: KPP w Opatowie

Poszukiwany za alimenty! Odbędzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności!

Kim jest dla Ciebie Twoja mama? [SONDA] [VIDEO] ostrowczanie.info