w

Skatepark w Ostrowcu zyska nowoczesną formę

Ostrowiecki skatepark, czyli kultowe miejsce spotkań ostrowieckiej młodzieży już wkrótce zmieni swe oblicze na bardziej nowoczesne. Nowa mini rampa, piramida, jumpbox, rollin, grindbox, quaterpipe, i bank rampy stworzą nowe wyposażenie ostrowieckiego punktu ćwiczeń sportów ekstremalnych.

– Młodzież to bardzo ważna grupa społeczna tworząca nasze miasto. Dlatego wsłuchujemy się w głos jej przedstawicieli tworząc ofertę kulturalną oraz sportowo – rekreacyjną. Modernizacja skateparku to wynik rozmów i konsultacji z młodymi ostrowczanami – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Skatepark to ważne miejsce na mapie ostrowieckich obiektów rekreacyjnych. Pełni rolę bezpiecznego miejsca wypoczynku i rekreacji dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach oraz rowerach BMX. Młodzież chętnie spędza tu wolny czas na świeżym powietrzu, ćwiczy sprawność fizyczną i realizuje pasje oraz integruje się w realny sposób, a nie w świecie wirtualnej rzeczywistości. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach – dodaje prezydent Górczyński.

Data realizacji zadania uzależniona jest od procedury przetargowej, ale obiekt powstanie  w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

– Termin realizacji zależy od tego jak sprawna firma zostanie wyłoniona, jakie będzie posiadała moce przerobowe i jakie będą możliwości zakupu urządzeń – wyjaśnia prezydent miasta.

W przeciwieństwie do wielu miast ostrowiecki skatepark nadal będzie strefą wolną od opłat, gdyż stanowi jedną z wizytówek miasta oraz Parku Miejskiego.

– Przyjezdni są zachwyceni tym, jak bardzo zielonym miastem jest Ostrowiec Świętokrzyski. Przemyślane strefy miejskiej zieleni to zasługa związanych z miastem architektów, którzy w XX wieku rozpoczęli konsekwentne nasadzenia drzew wzdłuż głównych ciągów miejskich, a także na nowo powstających osiedlach. Tradycje te pieczołowicie kontynuujemy i dzisiaj, co doceniają sami mieszkańcy, chętnie spędzając czas na skwerach i placach. Jednakże najpiękniejszą zieloną enklawą jest położony w centrum Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. To świetne miejsce dla pasjonatów różnych form rekreacji. Wiele osób przychodzi tutaj, by przy śpiewie ptaków uprawiać gimnastykę, jogę, czy pobiegać. Jako prezydent miasta cieszę się, że to także punkt spotkań ostrowieckiej młodzieży, która na skateparku ćwiczy bardziej ekstremalne sporty – dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

Pacjent z oddziału kardiologii w ostrowieckim szpitalu zakażony koronawirusem!

ZDERZENIE 2 SAMOCHODÓW OSOBOWYCH W JANOWICACH POD OSTROWCEM!