w

Jechał volvo przez ul. Siennieńską z prędkością 126km/h

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących oraz mieszkańców z terenu naszego powiatu czuwali ostrowieccy policjanci. W okresie od 1 do 3 maja br. odnotowaliśmy jeden wypadek, w którym została ranna jedna osoba. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz 5 praw jazdy osobom, które zapomniały o ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób podróżujących oraz mieszkańców z terenu naszego powiatu czuwali ostrowieccy policjanci. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących oraz czy poruszają się oni zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na terenie powiatu ostrowieckiego w trakcie weekendu majowego doszło do 12 kolizji drogowych oraz 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba.

Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany przez ostrowiecką „patrolówkę” 2 maja po godzinie 1 na ul. Iłżeckiej. Wtedy to, wyszło na jaw, że 57-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę swego opla mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi z kierujących jadący na „podwójnym gazie” z ruchu drogowego został wyeliminowany wczoraj po godzinie 15.00 na ul. Opatowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem u 35-latka wskazało, że kierował on pojazdem marki Fiat mając blisko 3 promile alkoholu. Teraz obydwaj mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Ponadto w trakcie trwania działań 5 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Rekordzistą okazał się 28-letni mieszkaniec naszego miasta, który wczoraj swoim volvo ul. Siennieńskiej podróżował z prędkością 126km/h.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

18 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

Przesunięto inaugurację VIII MosirGutwinRun 2020