w

Pracownica ostrowieckiego szpitala zakażona koronawirusem!

W niedzielę 3 maja potwierdzono przypadek zakażania koronawirusem w powiecie ostrowieckim, zakażoną okazała kobieta w sile wieku jest to pracownica stacji dializ w ostrowieckim szpitalu. Dziś na ten temat wypowiedział się zastępca dyrektora ostrowieckiego szpitala Adam Karolik.

Mogę potwierdzić, że dzisiejszy przypadek zachorowania dotyczy naszej pracownicy. Jest to osoba, która już na tydzień przed zakażeniem nie przebywała w pracy, nie miała kontaktu z pacjentami ani personelem. Niemniej jednak, ze względu na czystą ostrożność, zdecydowaliśmy się na pobranie próbek do testów od wszystkich dializowanych pacjentów oraz załogi.”

„Mamy już doświadczenie w takich sytuacjach, więc tak jak w poprzednich przypadkach, oddział jest zamknięty do czasu uzyskania wyniku testu tego pacjenta.”

„Mamy oczywiście nadzieję, że to fałszywy alarm, a wynik będzie ujemny. Obecnie personel, który miał z nim kontakt przebywa na oddziale z pacjentami. Izolowani są również pracownicy SOR-u pielęgniarki i jeden lekarz, lekarz anestezjolog. Jedno podejrzenie wyłącza kilkudziesięciu pracowników. „

Kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

WYPADEK Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTY W KUNOWIE