w

Policjanci jednej doby uratowali 24-latka oraz 53-letnią kobietę, którzy próbowali popełnić samobójstwo!

W miniony piątek policjanci z ostrowieckiej komendy dwukrotnie walczyli z czasem, by uratować ludzkie życie. Najpierw ratowali życie 24-latka, którego znaleźli w zaroślach. Mężczyzna podjął próbę samobójczą, jednakże funkcjonariusze skutecznie udzielili mu pierwszej pomocy. Kilka godzin później dzięki umiejętnościom udzielania pomocy przed medycznej oraz prawidłowo podjętym czynnościom udaremnili próbę samobójczą 53-letniej mieszkanki naszego miasta.

W miniony piątek około godziny 15 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że życie 24-latka z terenu naszego miasta jest zagrożone. Mężczyzna ten, sam zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o zamiarze odebrania sobie życia. Dyżurny natychmiast skierował podległe patrole w miejsce, gdzie mógł udać się 24-latek. Sprawdzając dokładnie zarośla policjanci nagle zauważyli niebieskie ubrania, w które miał być ubrany młody chłopak. Natychmiast pobiegli w tamtym kierunku, gdzie po chwili zauważyli przy drzewie młodego mężczyznę. Policjanci błyskawicznie oswobodzili chłopaka i rozpoczęli jego reanimację przywracając mu po chwili funkcje życiowe. W międzyczasie na miejsce zdarzenia wezwana została załoga pogotowia ratunkowego. Do czasu jej przybycia, mundurowi cały czas opiekowali się mężczyzną. Młody desperat został przewieziony do szpitala.

Podobne zdarzenie na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego miało miejsce tego samego dnia około godziny 18. Tym razem sytuacja rozgrywała się w jednym z bloków mieszkalnych na terenie naszego miasta. Osoba zgłaszająca poinformowała, że ma dużo leków i zaraz je zażyje, po czym rozłączyła się. Kontakt ze zgłaszającą był utrudniony, ponadto nie chciała podać swego adresu. Mundurowi szybko ustalili miejsce przebywania desperatki i udali się tam błyskawicznie. W mieszkaniu znajdowała się starsza kobieta, która nic nie wiedziała na temat zgłoszenia. Jednakże oświadczyła, że w pokoju obok jest jej 53-letnia córka. Kontakt z kobietą był utrudniony pomimo to zanim straciła ona przytomność mundurowym udało się ustalić, że połknęła dużą ilość tabletek, które popiła alkoholem. Policjanci udzielili kobiecie pomocy przed medycznej i wezwali na miejsce służby medyczne. Po raz drugi tego samego dnia dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii i kolejny raz udało się uratować ludzkie życie.

Pełny profesjonalizm i dobre przygotowanie szkoleniowe policjantów do codziennej służby pozwoliły na udaremnienie dwóch prób samobójczych.

Opr.EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem

Wzruszający filmik uczniów i nauczycieli z „Bronka”