w

Nietrzeźwy kierowca z Ćmielowa zatrzymany. Miał ponad 4 promile alkoholu!

W miniony weekend policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 27- letni kierowca volkswagena, który w swoim organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Ponadto mieszkaniec gminy Ćmielów odpowie za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godziny 19.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w jednej z miejscowości na terenie gminy Ćmielów doszło do kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy poruszał się swoim pojazdem marki Opel nagle jadący z przeciwka pojazd marki Volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu. Widząc to zgłaszający chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze. Jednakże i tak doszło do kolizji pojazdów. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ostrowieckiej drogówki. Mundurowi ustalili, że sprawcą kolizji jest 27-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który poruszał się swoim pojazdem nie posiadając uprawnień do kierowania. Dodatkowo badanie alkomatem wskazało, że kierował on autem mając ponad 4 promile alkoholu. Teraz amator jazdy na tzw. podwójnym gazie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Następnego dnia (tj. 18 kwietnia br.) przed godziną 18.00 policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Honda. Jak się okazało za jego kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Kobieta przyznała się mundurowym, że wsiadła za kółko swojego pojazdu nie posiadając uprawnień do kierowania. W trakcie wykonywanych czynności stróże prawa wyczuli od kobiety woń alkoholu.. Badanie alkomatem wskazało, że 30-latka miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

4-latka z Ostrowca zaginęła, została odnaleziona przez policję w 20-minut!

Trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim!