w ,

O wakacjach możemy w tym roku zapomnieć. Nie będzie kolonii i obozów letnich

– Będziemy powoli od 19 (kwietnia) odmrażać gospodarkę. Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM. Bronił też dotychczasowej polityki o izolacji społecznej i dodał: “gdyby nie ona, mielibyśmy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy chorych”.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że po Świętach Wielkanocnych władza przedstawi powrót do “nowej rzeczywistości gospodarczej”. Ma to być plan “bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych”.

RMF podaje nieoficjalnie, że zwiększony będzie limit osób wpuszczanych do galerii handlowych i sklepów, otwarte zostaną zakłady fryzjerskie. Jeśli chodzi o sklepy to limit osób nie będzie związany z ilością kas, ale powierzchnią. Klienci galerii handlowych będą musieli mieć maseczki i rękawiczki.

– O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. (…) Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich – orzekł w Porannej rozmowie w RMF FM minister Szumowski. – Nie ma żadnych danych, że ta epidemia skończy się w lecie, nie ma żadnych danych, że skończy się jesienią, że w jakiś cudowny sposób wygaśnie. O końcu zagrożenia będzie można mówić dopiero, gdy wprowadzona zostanie szczepionka.

Tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim

Policja zatrzymała w święta pijanego kierowce na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu