w

Ostrowiec jest i będzie dezynfekowany


W związku z ogłoszeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, decyzją prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Zakładowi Usług Miejskich zlecone zostało zadanie polegające na przeprowadzeniu dezynfekcji przestrzeni publicznej na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Cytaty:

Podjąłem decyzję aby  w ramach profilaktyki walki z COVID-19 rozpocząć dezynfekcję przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta. W tej trudnej sytuacji w jakieś wszyscy jesteśmy, musimy zwracać szczególną uwagę na zdrowie, bezpieczeństwo. Dezynfekcja będzie przeprowadzana, na terenie całego miasta, szczególnie ważne są dla mnie przystanki oraz miejsca i przedmioty, z którymi najczęściej nasze dłonie mają kontakt. Jednocześnie apeluję aby tego kontaktu gołą dłonią unikać. – prezydent Jarosław Górczyński

W zawiązku z ogłoszeniem stanu epidemii na terenie naszego kraju, Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim na zlecenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, wykonuje dodatkowe zadania z zakresu dezynfekcji przestrzeni publicznych w skład, których wchodzą odkażanie powierzchni ulic i chodników, wiat przystankowych oraz ogólnodostępnych powierzchni dotykowych.

Zakład Usług Miejskich odkażenie wykonuje mechanicznie zgodnie z zalecaniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Preparat używany do dezynfekcji ma w składzie: etanol 70%,chlorek sodu i podchloryn sodu.  – dyr ZUM Łukasz Dybiec

Kontakt telefoniczny z dyr ZUM, będzie możliwy między godziną 13.00 a 14.00 w sprawie nagrania dźwięku, lub obrazu i dźwięku.

JEDNA OSOBA Z POWIATU OSTROWIECKIEGO ZAKAŻONA KORONAWIRUSEM!

10 osób z województwa świętokrzyskiego zakażonych koronawirusem (7.04)