w

Kolizja i 2,5 promila alkoholu

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki podjęli interwencję wobec 39-latka, który jadąc samochodem marki Hyundai spowodował kolizję. Mężczyzna był nietrzeźwy i będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z ostrowieckiej drogówki zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 39-letni mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Hyundai stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w barierkę. W trakcie prowadzonych czynności 39-latek przyznał się, że to on kierował samochodem. Okazało się, że ostrowczanin wsiadł za kółko swego pojazdu mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali już prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. K.S.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Straż Miejska zapewnia pomoc żywnościową

POLICJA EGZEKWUJE PRZESTRZEGANIE ZASAD W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA