w

Prezydent Jarosław Górczyński zaprezentował bardzo konkretny program wsparcia dla lokalnej gospodarki program “Bezpiecznik”

W czwartek 26 marca 2020r. Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprezentował bardzo konkretny program wsparcia dla lokalnej gospodarki. Program “Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego” to efekt konsultacji z wieloma środowiskami szeroko rozumianego biznesu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nasze propozycje są następujące – wylicza Prezydent Miasta Jarosław Górczyński:Po pierwsze obniżenie dla samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorstw podatku od nieruchomości za II kwartał do 1 zł a także obniżenie do 1 zł  podatku od środków transportu dla busów autobusów. Chciałbym także aby najem lokali od Gminy (w tym również na Targowisku Miejskim) został obniżony do 1 zł. Na Koniec, chcąc pomóc wszystkim, podkreślę wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, wszystkim firmom i instytucjom, w miesiącach kwiecień, maj i czerwiec wszyscy, którzy posiadają wodomierze w Ostrowcu Świętokrzyskim, będą mieli obniżone opłaty za wodę do przysłowiowej złotówki z metra sześciennego.

Jak przyznaje Prezydent w rozmowach z przedsiębiorcami, ich zdaniem największym dla nich problemem jest ZUS, bowiem to on jest dla wielu największym czynnikiem kosztotwórczym. Drugą bolączką akcentowaną przez lokalne firmy jest utrata płynności finansowej. Firmy zauważyły, że w obiegu jest coraz mniej pieniądza stąd pojawiają się problemy z regulacją bieżących płatności – mówi Prezydent.

Zanim wprowadzone zostaną pierwsze trzy proponowane formy pomocy, trzeba poczekać na przyjęcie tzw. tarczy antykryzysowej przez Sejm i Senat a także na podpis Prezydenta RP.

Na obecną chwilę nie ma takich możliwości, aby zmienić stawki podatków w czasie roku budżetowego. Takie możliwości ma nam dać tarcza antykryzysową przygotowywana przez Rząd – mówi Prezydent. Gdy tylko będzie to możliwe zostanie zwołana Sesja Rady Miasta, na której to mam nadzieję Radni przychylą się do tych propozycji. Z kolei już w najbliższy poniedziałek 30 marca 2020r. radni wypowiedzą się co do uchwały w sprawie ustalenia dopłat do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Radni będą także głosować nad uchwałą przekazującą wsparcie dla szpitala powiatowego w Ostrowcu w kwocie 300 tys. zł.

Po ustaniu epidemii jako Prezydent Miasta planuję uruchomić “miejski program inwestycyjny” zakładający przeprowadzenie remontów, modernizacji budynków czy infrastruktury na terenie miasta. Program będzie miał na celu aktywowanie lokalnej gospodarki poprzez liczny udział w przetargach firm z Ostrowca Świętokrzyskiego – dodaje Prezydent Miasta.

Poniżej prezentujemy zapis wideo specjalnej konferencji w sprawie programu “Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego”.

Okłamał policję, że ma chorą matkę❗️

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem !!! Zostań w domu!