epa08212644 A doctor puts a swab taken from a woman into a tube for SARS-CoV-2 testing in a fever clinic in Yinan County, in east China's Shandong province, 12 February 2020. The disease caused by the new coronavirus has been officially named on 11 February 2020 by the World Health Organisation (WHO) as Covid-19. EPA/WANG YANBING CHINA OUT Dostawca: PAP/EPA.
w

Jeden nowy przypadek zarażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim

Jak informuje z samego rana Ministerstwo Zdrowia na swoim profilu facebook: „Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

❗ Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.”

📌 Policja sprawdzi czy autem jedzie dozwolona liczba osób

Sanepid szuka pasażerki autobusu relacji Warszawa-Polańczyk (przez Ostrowiec)!