w

馃搶Zatrzymani z narkotykami w Ostrowcu 艢w.

Ostrowieccy policjanci w miniony weekend na terenie naszego miasta zatrzymali trzech m臋偶czyzn podejrzanych o posiadanie narkotyk贸w. Dw贸ch z nich zosta艂o zatrzymanych w miniony pi膮tek. Trzeci z m臋偶czyzn to 21-latek, kt贸ry zosta艂 zatrzymany w niedziel臋 za posiadanie ponad 9 gram贸w marihuany i blisko 2 gram贸w amfetaminy. Teraz ze swojego zachowania podejrzani b臋d膮 t艂umaczy膰 si臋 przed s膮dem.

Miniony pi膮tek 13 lutego br. okaza艂 si臋 pechowy dla 18-latka i 19-latka z terenu naszego miasta. Tego dnia oko艂o godziny 23.45 funkcjonariusze z Wydzia艂u Prewencji ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. W trakcie czynno艣ci mundurowi w poje藕dzie i przy dw贸ch ostrowczaninach znale藕li narkotyki. Wst臋pne wyniki potwierdzi艂y, 偶e mieli艣my do czynienia z marihuan膮 i amfetamin膮. Obaj m臋偶czy藕ni zostali zatrzymani za艣 ujawnione substancje zabezpieczone do dalszych bada艅. 19-latek us艂ysza艂 ju偶 zarzut posiadania blisko 1 grama amfetaminy i 0,5 grama amfetaminy. Ponadto 艣ledczy przedstawili mu zarzut udzielania substancji zabronionych. Za艣 18-latek us艂ysza艂 zarzut posiadania blisko 0,5 grama amfetaminy i 0,3 grama marihuany. Zgodnie z ustaw膮 o przeciwdzia艂aniu narkomanii za posiadanie narkotyk贸w grozi kara do 3 lat pozbawienia wolno艣ci. Natomiast udzielanie narkotyk贸w zagro偶one jest kar膮 pozbawienia wolno艣ci do lat 10.

Kolejno w niedziel臋 oko艂o godziny 2.30 policjanci z Wydzia艂u Prewencji patroluj膮c teren naszego miasta zauwa偶yli zaparkowany na parkingu pojazd marki BMW. Mundurowi postanowili sprawdzi膰 osoby, kt贸re si臋 w nim znajdowa艂y. W trakcie czynno艣ci ujawnili oni u nerwowo zachowuj膮cego si臋 21-latka susz ro艣linny, kt贸ry wst臋pnie zidentyfikowany jako marihuana o wadze ponad 9 gram贸w i bia艂y proszek wst臋pnie zidentyfikowany jako amfetamina o wadze blisko 2 gram贸w. M臋偶czyzna us艂ysza艂 ju偶 zarzut posiadania narkotyk贸w. Za to przest臋pstwo ostrowczaninowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolno艣ci.

Opr.EW

殴r贸d艂o: KPP Ostrowiec 艢w.

Koronawirus w Ostrowcu. Pustki na ulicach (video)

馃搶 Zagin臋艂a 31 – letnia Daria Szpotowicz z Ostrowca 艢w. 鉂楋笍