w

Wsiadł za „kółko” mając 3 promile!

Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż na naszych drogach nie brakuje pijanych kierowców. Tylko w miniony weekend policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42- letni kierowca Daci, który w swoim organizmie miał blisko 3 promile. Teraz wszystkim trzem mężczyznom za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pobawienia wolności.

W minioną piątek około godziny 18.30 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Janik. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący pojazdem marki Dacia uderzył w przepust i jest najprawdopodobniej pijany. Na miejsce niezwłocznie udali się mundurowi, którzy potwierdzili przypuszczenia świadka. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Kunów wsiadł za „kółko” swego pojazdu mając blisko 3 promile alkoholu.

Kolejno tego samego wieczoru około godziny 20.00 w ręce stróżów prawa wpadł 38 –letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Mężczyzna ten został zatrzymany na terenie naszego miasta, dzięki prawidłowej postawie obywatelskiej zgłaszającego, który widząc słaniającego się na nogach kierowcę pojazdu marki Audi udał się za nim i po chwili zatrzymał. O całym zdarzeniu natychmiast zawiadomił ostrowieckich policjantów. Badanie alkomatem wskazało, że mężczyzna ten miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

źródło: KPP w Ostrowcu

Świętokrzyscy policjanci: przygotowani i spokojni w związku z koronawirusem!

Pożar domu na ul. Podgórze