w

Ulica Siennieńska w remoncie

się z utrudnieniami. To jeden z elementów zadania: „Remont dróg gminnych: ul. Siennieńskiej 302017T, ul. Okólnej 302235T oraz ul. Jana Głogowskiego 302004T w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Długość remontowanych odcinków obejmuje 0,867 km. Koszt realizacji zadania to: 4.439.449,87, zaś z Funduszu Dróg Samorządowych opiewa na kwotę 2.646.400,00. Wykonawcą zadania jest MPRD Sp. z o.o.

Cały zakres realizacji obejmuje wykonanie remontu; nawierzchni bitumicznych ulic o łącznej powierzchni 6.690 m kw. wraz z korektą łuków ulic na skrzyżowaniach, remontu chodników dla pieszych o łącznej powierzchni 4.440 m kw., krawężników oraz zjazdów na posesje. Zakres robót obejmuje również remont oświetlenia ulic, polegający na wymianie opraw oświetleniowych, jak również kompletnych słupów oświetleniowych i remont kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów i włazów kanałowych.

-Remont ulicy Siennieńskiej przebiegać będzie obecnie na odcinku od ulicy Czerwonego Krzyża do skrzyżowania z ulicą Polną- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Chcę w związku z tą inwestycją przeprosić za utrudnienia w ruchu, ale mając na uwadze siły MPRD, liczę, że czas remontu tej ulicy w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego uda się nam maksymalnie skrócić. Powstanie tu reprezentacyjna ulica naszego miasta, która będzie świetnie korespondować z sąsiadującym Ostrowieckim Browarem Kultury.

Na tę chwilę ulicą Siennieńską dozwolony jest dojazd pojazdów komunalnych, USC, mieszkańców do posesji oraz dostawy do punktów handlowych. Gmina Ostrowiec Swiętokrzyski wyznaczyła objazdy.

Remont obejmujący kolejne odcinki ul. Siennieńskiej aż do Okólnej potrwa do marca 2021 r.

Targowisko Miejskie w Niedziele, będzie czynne tylko z produktami, pierwszej potrzeby❗️

Prezydent Jarosław Górczyński „…zachęcam do pozostawania w domu…”