w

Druga śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce❗

W Polsce zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. „To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu” – podało Ministerstwo Zdrowia.

Pierwszą osobą, która w Polsce zmarła z powodu koronawirusa była 57-letnia pacjentka hospitalizowana w Poznaniu. O jej śmierci poinformowano w czwartek 12 marca. Jak podawał minister zdrowia Łukasz Szumowski, kobieta cierpiała też na szereg innych schorzeń i przyjmowała leki obniżające odporność. Jej stan od początku był ciężki. 

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce:

W czwartek (12 marca) minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o wprowadzeni w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. 

Następnego dnia ogłoszono m.in. zamknięcie granic dla większości cudzoziemców na najbliższe 10 dni z możliwością przedłużenia, ograniczenie działania galerii handlowych, zamknięcie wszystkich punktów rozrywkowych i gastronomicznych oraz zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, w tym uroczystości religijnych. Wstrzymane będą międzynarodowe połączenia kolejowe i lotnicze.

Ponadto w Polsce nie można organizować żadnych imprez masowych. Zawieszone jest działanie placówek oświatowych, które od poniedziałku (16 marca) mają być całkowicie zamknięte na okres dwóch tygodni. Nie działać będą także uczelnie wyższe oraz instytucje kultury, takie jak np. muzea, kina czy teatry. 

Wypadek drogowy w miejscowości Janik

📌 Dwa przypadki potwierdzone koronawirusa w Starachowicach❗️