w

MINIONY WEEKEND NA OSTROWIECKICH DROGACH

Trzy praw jazdy zatrzymali w miniony weekend policjanci z ostrowieckiej drogówki. Dwoje kierujących straciło je za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Zaś trzeci z kierujących utracił prawo jazdy za jazdę w stanie po użyciu alkoholu

W minioną sobotę w miejscowości Sarnia Zwola policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 28-letnią kobietę kierującą pojazdem marki Alfa Romeo. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuję 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 53 km/h policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i ukarali ją mandatem karnym. Tego samego dnia wieczorem swoje prawo jazdy utracił 29-letni ostrowczanin, który poruszał się po jednym z osiedli naszego miasta pojazdem marki Renault w stanie po użyciu alkoholu. Następnego dnia mocniej na pedał gazu na ul. Aleja XXV-lecia w Ostrowcu Świętokrzyskim nacisnął 29-latek kierujący pojazdem marki Volvo. Mieszkaniec gminy Opatów z kolei pędził w obszarze zabudowanym z prędkością o ponad 51 km/h szybciej niż zezwalają przepisy. Również zatrzymano mu prawo jazdy.

Apelują o „zdjęcie nogi z gazu”. Zbyt szybka jazda to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale także duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Opr. EW / KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

„Współpraca buduje” – prezydenci świętokrzyskich miast razem

Poszukiwany 54-latek z miejcowości Sudół