Więcej treści

  • w

    Regionalne Misje Gospodarcze w Ostrowcu Świętokrzyskim – Nowa Era Współpracy Międzymiastowej!

    Dziś w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się bardzo ważne spotkanie dla przyszłości naszego regionu i Obszaru Funkcjonalnego „Trójmiasto nad Kamienną”. Więcej poniżej! W atmosferze wspólnego zaangażowania i determinacji zostało podpisane porozumienie, które wyznacza nowe kierunki rozwoju gospodarczego oraz współpracy między trzema miastami: Ostrowcem Świętokrzyskim, Starachowicami oraz Skarżyskiem-Kamienną. Porozumienie zostało podpisane z Prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego, Panem Arturem Łakomcem, Prezydentem Miasta Starachowice, […] Więcej

  • w

    Nowoczesna technologia kolejnym krokiem w kierunku poprawy bezpieczeństwa w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Na osiedlu Stawki 68 została zainstalowana nowa kamera monitorująca, która ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i skuteczniejsze zapobieganie potencjalnym incydentom. Więcej poniżej! Jest to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. Takie działania wchodzą w skład miejskiego systemu monitoringu wizyjnego, który obecnie obejmuje już 41 kamer działających na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Koszt inwestycji wyniósł 9195 zł i został […] Więcej

  • w

    Wypadek z udziałem nietrzeźwego

    W Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Aleja 3-go Maja 36-letni kierujący pojazdem marki Opel (nietrzeźwy – 1 promil) zderzył się z 21-letnim kierującym pojazdem marki Seat. Więcej poniżej! W związku ze zdarzeniem, 20 oraz 21-letni pasażerowie seata zostali przewiezieni do szpitala. Zdarzenie miało miejsce 6 stycznia 2024 r. około 19:25. Więcej

  • w

    10 lat Piłkarskiej Akademii GALACTICOS

    Prawie trzystu młodych sympatyków footballu odebrało statuetki „Galaktycznych Zawodników”. Więcej poniżej! Były uśmiechy, brawa, gratulacje i życzenia, m.in. od samorządu powiatowego, które Założycielom – Kamilowi Kutrybie, Kamilowi Mroczkowskiemu, Krystianowi Kanarskiemu, Trenerom oraz Zawodnikom złożyła starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska. Ciepłe słowa podczas Gali popłynęły również od Artura Łakomca, Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Ireny Rendudy-Dudek przewodniczącej Rady […] Więcej

  • w

    „Wsparcie dla rodzin oraz pieczy zastępczej”

    30 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska oraz wicestarosta Łukasz Dybiec podpisali umowę na realizację programu „Wsparcie dla rodzin oraz pieczy zastępczej.” Więcej poniżej! Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Kwota przyznana dla Naszego powiatu to 4,5 mln zł i pozwoli m.in. na wsparcie prawne, emocjonalne i psychologiczne, ale też na […] Więcej

  • w

    W Ostrowcu powstał Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

    Pierwsi ostrowczanie skorzystali już nowoczesnego PSZOKu (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) zorganizowanego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski przy ulicy Samsonowicza 34. Więcej poniżej! Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, zaś w soboty w godzinach od 8 do 16. – Nasz PSZOK przypomina mi inną gminną inwestycję, związaną z budową bazy MZK, bowiem powstał […] Więcej

  • w

    Otwarcie Miejskiego Lodowiska – Galeria

    Oficjalne otwarcie miejskie lodowisko przyciągnęło wielu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Podczas wydarzenia zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Łyżwiarskiego Libella Lublin przez dwie godziny promowali łyżwiarstwo w naszym mieście. W programie znalazły się pokazy jazdy figurowej, warsztaty łyżwiarskie, zabawy  i quizy wiedzy dla uczestników. Więcej poniżej! „Chciałbym podziękować za tak liczne przybycie mieszkańcom ale także zawodniczkom z Libella Lublin za piękny pokaz […] Więcej

  • w

    47-latek posiadał 0,9 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzy!

    Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowieckiej komendy zatrzymali 47–latka. Mężczyzna podejrzany jest o udział w kontrabandzie. Stróże prawa w trakcie wykonywanych czynności łącznie zabezpieczyli 209 paczek papierosów, 3 kg tytoniu i 0,9 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie na kwotę 8000 […] Więcej

  • w

    31-latek uciekał przed policją!

    Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych, aby nie wsiadać za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”, wciąż na naszych drogach spotyka się tych nieodpowiedzialnych. Tak też było w miniony weekend na drogach powiatu ostrowieckiego. Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu […] Więcej

  • w

    Zaginął 23-letni, Tomasz Matejkiewicz!

    Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie poszukują zaginionego 23-letniego mieszkańca Skroniowa.Tomasz Matejkiewicz ostatni raz widziany był 10 lipca około godz. 1:00, od tamtej pory ślad po nim zaginął. Rysopis zaginionego: wzrost 178 cm, szczupła budowa ciała, włosy krótkie ciemne blond, oczy niebiesko – szare, bez zarostu, tatuaż o wielkości 10 – 12 cm na […] Więcej

  • w

    Łupem sprawców padło 20 sosen!

    Policjanci z ostrowieckiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyrąb i kradzież drzewa z lasu. Łupem sprawców padło 20 sosen. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa wyceniono na kwotę ponad 4000 złotych. Wczoraj dwaj ostrowczanie w wieku 40 i 58-lat usłyszeli zarzuty. Wszystko działo się w minioną sobotę kilka minut […] Więcej

Załaduj więcej
Gratulacje. Dotarłeś do końca internetu.