w

Kierował motorowerem mając 3 promile alkoholu!

Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali 36-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował motorowerem. Teraz mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kilka minut przed godziną 18:00 policjanci z ostrowieckiej drogówki w miejscowości Szwarszowice zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka. Mężczyzna podróżował motorowerem marki Baotian. Już na samym początku podjętej interwencji mundurowi wyczuli intensywną woń alkoholu od kierującego. Przeprowadzone badanie na trzeźwość potwierdziło podejrzenia stróżów prawa. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy Bodzechów przemieszczał się jednośladem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Ostrowiecka Policja apeluje o trzeźwą jazdę, zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Wypadek z motocyklem blisko Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin!

Ostrowickie szkoły tańca ambasadorami marki naszego miasta