w

Sześć zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim

 Ministerstwo zdrowia o godzinie 8 poinformowało:

„Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

❗ Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

➡️ W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2️⃣3️⃣4️⃣7️⃣/35 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 14 wydało kolejny komunikat:

„Mamy 73 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

❗ Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

➡️ W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2️⃣4️⃣2️⃣0️⃣/36 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”

Pomoc dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – miasto dopłaci 1.9 mln zł. za wodę… czyli 1 zł za metr sześcienny dla każdego mieszkańca, za II kwartał tego roku.

Zakupy wykonane sprzed komputera czy telefonu również mogą okazać się niebezpieczne. Policja ostrzega!