w

30-letni nietrzeźwy kierowca audi zatrzymany

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 30- letni kierowca audi. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swego pojazdu mając blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy.

W minioną niedzielę kwadrans przed godziną 10.00 policjanci z ostrowieckiej drogówki w miejscowości Goździelin zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Pomimo wczesnej pory od kierującego niemieckim autem wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 30-latek wsiadł za „kółko” swego pojazdu mając blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że nawet niewielkie ilości alkoholu ograniczają nasze zmysły i opóźniają reakcję. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która by pozwoliła na kierowanie pojazdem.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek. Piłeś – nie jedź! – to hasło, do którego powinni stosować się wszyscy kierowcy.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na terenie szpitala w Ostrowcu został rozstawiony namiot pneumatyczny

Dziewiąta ofiara koronawirusa.